Prezidento rinkimai 2019 Kaune – pritaikymas neįgaliems

Artėjant prezidento rinkimams subruzdo įvairių tarnybų ir institucijų valdininkai, politikieriai, kandidatai ir įvairaus plauko neįgaliųjų teisių gynėjai. Visi unisonu skelbia gerą žinią – prezidento rinkimuose neįgaliems bus geriau nei per savivaldos. Dabar bus visko daugiau – galimybių, pritaikytų vietų, biuletenių brailio raštu, pagalbos balsuojant. Pažiūrėsim.

Po savivaldos rinkimų rašiau apie nesėkmingą bandymą balsuoti – nepavyko pakliūti į dvi pažymėtas pritaikytomis neįgaliems apylinkes. Apie tai pranešiau VRK, skelbiau savo paskyroje FB, bandžiau pasiekti MIP, bet jiems tai nepasirodė įdomu. Bent jau VRK atsakė nurodydama, kad atkreips dėmesį ir bandys atsižvelgti į pastabas artėjant šiems prezidento ir Europarlamento rinkimams. Liko kelios dienos ir bus aišku – būta pokyčių tose dviejuose apylinkėse kur bandžiau atiduoti savo balsą per savivaldos rinkimus ar ne.

Tačiau viltis miršta paskutinė. Prieš kelias savaites mano apylinkės pirmininkė bandė įkalbinti balsuoti namuose – nepasidaviau. Didvyriškai pažadėjau nesinaudoti šia man skirta galimybe ir nusiteikiau aplankyti tas pačias dvi Kauno apylinkes (108 Skuodo ir 117 Vaidoto) kurios per savivaldos rinkimus buvę pažymėtos pritaikytomis, realybėje tokiomis nebuvo.

Šį kartą ketinu pasiruošti rimčiau – pasiimsiu su savimi operatorių kuris fiksuos mano nuotykius ir bandymus. Įsitikinsim kaip iš tikrųjų veikia atsakingos institucijos – maskuoja savo nekompetenciją ar realiai sprendžia problemas?

Papildyta 2019-05-17

Praėjus kelioms dienoms noriu pasidalinti keliomis nuotraukomis ir video kaip buvo pritaikyta mano gyvenamos vietos 108 Skuodo rinkimų apylinkė adresu Skuodo g. 27, Kaunas. Toks pritaikymas yra tik dalinis – juo gali pasinaudoti važiuojantis neįgaliojo vežimėliu tik padedant lydinčiam asmeniui. Problema – per didelis nuolydžio statumas, turėklo nebuvimas ir blogai suklotos plytelės. Šioje vietoje reikėjo pratęsti nuolydi greta tako dar keliomis eilėmis plytelių – taip būtų užtikrintas tinkamas nuolydis ir nebūtų stačių ir duobėtų 90 laipsnių posūkių kuris pavojingas tuo, jog stačiai nesilaikant turėklo leidžiantis rateliai nuvažiuos nuo plytelių ir įsmigs į žemę. Tuomet ir keleivis nosimi ars žemę.

Siekdamas išvengti nesusipratimų ir vėl nebalsuoti pasinaudojau proga balsuoti savivaldybėje iš anksto. Tiesa pakliūti į ją buvo sudėtinga, nes tik trečiu bandymu radau pritaikytą kelią. Dėl Laisvės al. rekonstrukcijos darbų negalėjau pakliūti iš L. Sapiegos (vedančios link Vytauto paminklo). Tuomet bandžiau privažiuoti nuo muzikinio teatro (teko apvažiuoti automobiliu visą centrą ratu), deja ir nuo miesto sodo pritaikyto važiuoti rateliais praėjimo skersai Laisvės alėją nebuvo. Buvo galimybė kirsti, bet tik vaikštantiems dėl apie 10 cm aukščio kelkraščio.

Trečiu kartu bandžiau pakliūti iš Vasario 16-osios gatvės ir man pavyko. Ši Laisvės al. pusė jau buvo įrengta ir galėjau laisvai pakliūti iki savivaldybės pastato neįgaliems skirtos įeigos. Danga tikrai puiki ir privažiuoti iki įeigos buvo geriau nei iki rekonstrukcijos – neliko apie 15 cm aukščio laiptelio.

Savivaldybės viduje problemos tos pačios – slidus ir status pakilimas į 1 aukštą kurio be apsaugos darbuotojo pagalbos neįveiksi nei aukštyn, nei žemyn bei per status įvažiavimas į Didžiąją salę.

Šių paieškų priežastis – informacijos stoka. Jei būtų aiškiai pranešta kokiu keliu galima be kliūčių pakliūti į išankstinio balsavimo vietą judantiems neįgaliojo rateliais nebūtų tekę išlipti ir įlipti papildomai 2 kartus iš automobilio į vežimėlį ir atgal (tai skausmingas procesas, ne šiaip gimnastika). Taigi nukreipimo ženklų nebuvimas ir prasta komunikacija ir čia parodė, kad šios sritys yra Kauno m. savivaldybės administracijos silpna vieta.


Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.