Neįgalaus Kauno gimtadienis 2019 – išvados

Kiek atslūgus emocijoms reikia apžvelgti Kauno m. 611-ojo gimtadienio šventę blaiviai ir ramiai. Akivaizdu, kad prabilus apie trūkumus turi būti įvertintos klaidos ir rastos priežastys. Tam reikia valios ir pirmiausia pripažinti, kad problema yra. Žinoma pripažinus reikės žengti toliau – spręsti, tačiau iki savivaldybės atstovai juoda vadins balta – nebus nieko.

Kauno m. kultūros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas

Todėl visai be pykčio pabandysiu atsakyti į savivaldybės kultūros skyriaus vedėjo A. Vilčinsko mintis išsakytas vakar dienos INIT TV žiniose. Jis mano, kad pritaikymas neįgaliems buvo, o aš ne. Kad p. Vilčinskui būtų lengviau suprasti, kad jis klysta savo teiginius iliustruosiu nuotraukomis ir video siužetais.

Svarbu tai, kad p. Vilčinskas bando nusikratyti atsakomybę už tokius apgailėtinus rezultatus. Renginio informacinis leidinys organizatoriais nurodo Kauno savivaldybę ir UAB “Medusa Concert”. Labai svarbu, kad šią įmonę įvertinę jos pateiktą pasiūlymą (turėjo būti pateikta detali šventės eksplikacija) pasirinko ir nugalėtoja paskelbė savivaldybė. Taip pat leidimą rengti tokią šventę nugalėtojui išdavė savivaldybės komisija. Todėl bandyti permesti atsakomybę ant įmonės kuri iki šiol sėkmingai rengė koncertus ir pridarė klaidų tik todėl, kad neturi jokios patirties pilnavertiškai pritaikyti viešas paslaugas neįgaliems, yra bailio vardo vertas elgesys.

Atkreipiu dėmesį, kad Jūs, p. Vilčinskai kalbate nelietuviškai – žodžio “patekties” nėra lietuvių kalbos žodyne.

“PATEKTIS” pagal www.lkz.lt
“PATEKTIS” pagal dabartinės lietuvių kalbos žodyną http://lkiis.lki.lt/dabartinis

Jūs bylojate, kad (citata) “priėjimas prie viešųjų renginių būtų pritaikytas žmonėms su negalia…“. Jūs taip ir nesupratote, kad “priėjimas” buvo pritaikytas – privažiuoti rateliais ar atvykti naudojant kitas technines pagalbos priemones buvo GALIMA, tačiau stebėti šventės reginių NEBUVO GALIMYBĖS. Jokios Tamstos “patektys” ir biotualetai, kaip ir vertimas į gestų kalbą netenka prasmės JEI NEMATAI SCENOS.
Jums derėtų pirmiausia įsiskaityti į pačių parengtą dokumentą ŠVENTĖS „KAUNO HANZOS DIENOS 2019“ IDĖJOS IR ORGANIZAVIMO PASLAUGŲ PIRKIMO TECHNINĖ SPECIFIKACIJA kuris nurodo PRITAIKYTI RENGINIUS, O NE PRIĖJIMĄ PRIE JŲ!!! Grubi klaida, p. Vilčinskai!

Įvažiavimas į šventės teritoriją.

Su Medusa Concert buvome sutarę, kad į teritoriją bus įleidžiami tie vairuotojai kurie su savmi turės neįgaliems vairuotojams NDNT (Neįgaliųjų darbingumo nustatymo tarnyba) išduodamą “Automobilio statymo kortelę” kuri suteikia teisę statyti automobilį vietose pažymėtose ženklu “Neįgalusis”. Tam buvo paskirta vieta – aikštelė prie restorano “Žemyn upe”. Ši galimybė tikrai buvo sudaryta todėl man nekilo problemų pakliūti į vidų. Nuotrauka žemiau tai patvirtins.

Automobilių statymo vieta prie restorano “Žemyn upe”

Reziumuokim: AUTOMOBILIŲ STOVĖJIMO AIKŠTELĖ NEĮGALIEMS – BUVO. PLIUS.


Nuo neįgaliems skirtos automobilių statymo vietos iki šventės renginių vedė pritaikyti takeliai – perėjos ir šaligatviai neseniai rekonstruoti todėl šios kelio dalys buvo tinkamai įrengtos. Reikiamo nuolydžio užvažiavimai ir nuvažiavimai, taktiliniais indikatoriais pažymėtos perėjos. Tai ne Medusa Concert, o savivaldybės nuopelnas, nes rekonstruojant gatvę buvo laikomasi STR reikalavimų.

Pažadėjęs būti objektyviu paminėsiu kitą aplinkybę kuri mano manymu iki šiol buvusią medaus statinę šiek tiek pagadins – žemiau nuotraukoje matote požiūrį į neįgalius ir VIP svečius. Tai jau buvo rodyta ne kartą. Šį kartą noriu iliustruoti automobilių statymo vietų skirtumu – neįgaliems skirta vieta buvo už apie 500 metrų nuo Kauno pilies lomos scenos kurioje koncertavo atlikėjai, o VIP svečiams už apie 100 metrų.

Automobilių statymo vietos neįgaliems ir VIP svečiams

Reziumuokim: PARKINGAS NEĮGALIEMS TOLIAU 5 KARTUS NEI GALĖJO BŪTI. MINUS.


Penktadienis, gegužės 17 d.

Į Rotušės a. atvykau pavakarį, apie 17 val. Miestiečiai jau šurmuliavo todėl man buvo įdomiausia pamatyti tai ką pažadėjo Medusa Concert vadovas Remigijus Knabikas – neįgaliems atitvertą zoną prie pagrindinio įėjimo, vietą automobiliams ir netoli esantį biotualetą. Nuotraukoje matote atitvertą dalį aikštės kuri buvo skirta neįgaliems. Deja pakylos nebuvo, todėl žiūrovai stovintys anapus tvoros trukdė žiūrovams rateliuose stebėti šventės programą vykusią Rotušės a. scenoje. Taip pat nustebino biotualeto vieta – Muitinės gatvėje, toliausiai. Mano apsilankymo metu jis dar buvo užstatytas šiukšlių konteineriu, bet nurodžius šį trūkumą Medusa Concert atstovui jis šią problemą išsprendė – šiukšlių konteineris buvo patrauktas ir netrukdė pasinaudoti biotuoletu.
Nustebino Medusa Concert paaiškinimas kodėl nebuvo leista neįgaliems skirto wc įrengti ne toliausiai, o arčiausiai. Nors taip buvo padaryta praėjusios Kalėdų eglutės įžiebimo šventės metu – jie atsakė NELEIDO… Hm savivaldybė žiemą leido, o dabar ne…

Reziumuokim: “GARDAS” NEĮGALIEMS – BUVO, BET TODĖL, KAD NEBUVO PAKELTAS NUO ŽEMĖS NEĮGALŪS ŽIŪROVAI VĖL STEBĖJO PRIEKYJE STOVINČIŲ NUGARAS IR KITAS KŪNO DALIS BEI FRAGMENTUS SCENOS EKRANUOSE. MINUS.
WC NEĮGALIEMS – BUVO, BET ĮRENGTAS TOLIAUSIAI. MINUS.


Kauno pilies renginio vietos. Nuo automobilio statymo vietos į šias vietas buvo galima pakliūti dviem keliais – per tiltą ir Pilies gatve. Abu įvažiavimai į šventės vietą buvo pritaikyti – prie laiptų ir tilto pabaigoje buvo paruošti reikiamo nuolydžio užvažiavimai. Manau tai įvertino ne tik žmonės su judėjimo negalia, bet ir mamos su vežimėliais bei vaikai zujantys paspirtukais ir dviračiais.

1 užvažiavimas
2 užvažiavimas

Reziumuokime: UŽVAŽIAVIMAI BUVO ĮRENGTI. PLIUS.


Deja geros žinios tuo ir baigėsi, nes susiradus neįgaliems skirtą palapinę supratau, kad ši kartą organizatoriai stipriai prašovė – buvo parinkta vieta iš kurios žmonėms su judėjimo negalia stebėti koncertus scenoje įduboje buvo neįmanoma dėl įrengtų suoliukų, staliukų ir amfiteatro viršutinėse eilėse sėdėsiančių žiūrovų.
Gegužės pradžioje susitikus su savivaldybės ir Medusa Concert atstovais buvo įvardinti šie trūkumai, todėl buvo pasirinkta vieta greta VIP svečių palapinės kur taip pat turėjo įrengti tribūna su stogu bei reikiamo nuolydžio užvažiavimu. Apmaudu, bet organizatoriai pabijojo VIP svečiams “įtaisyti” neįgalių miestiečių kaimynystėje. Siūliau jiems drąsesnę idėją – sujungti į bendrą palapinę VIP ir neįgalius, bet į mane pažiūrėjo keistai… 🙂 Taip VIP`ai neįgaliam Kaune dar kartą tapo diskriminacijos priežastimi (ta pati situacija Žalgirio arenoje su RAMIRENT PREMIUM klubu).

Reziumuokime: VIETOS NEĮGALIEMS ŽIŪROVAMS NEBUVO. MINUS.

Šeštadienis, gegužės 18 d.

Rotušės aikštėje neliko žmonėms su negalia penktadienį dar buvusio “gardo” todėl maišytis tūkstantinėje šėlstančioje minioje sėdinti rateliuose buvo pavojinga. Dėl to praleidau šeštadienio renginius šioje vietoje.

Kauno gimtadienis 2019 / 2 diena . Rotušės a. / pritaikymas neįgaliems
Kauno gimtadienis 2019 / 2 diena . Rotušės a. / pritaikymas neįgaliems
Kauno gimtadienis 2019 / 2 diena . Rotušės a. / pritaikymas neįgaliems

Reziumuokime: VIETOS NEĮGALIEMS ŽIŪROVAMS NEBUVO. MINUS.


Kauno pilies zonoje situacija taip pat nepasikeitė – neįgaliems skirta palapinė / vieta liko ten pat, ji buvo pilna įgalių šventės žiūrovų todėl sėdėti ir dairytis aplink ar žiūrėti į nugaras nebuvo prasmės.

Reziumuokime: VIETOS NEĮGALIEMS ŽIŪROVAMS NEBUVO. MINUS.


Sekmadienis, gegužės 19 d.

Kauno pilies zona, gimtadienio gala koncertas – Andriaus Mamontovo pasirodymas. Kadangi vieta nebuvo perkelta, nebuvo užtikrinta neįgaliems žiūrovams skirtos vietos apsauga, ją buvo okupavę įgalūs žiūrovai. Todėl stebėti šį farsą – A. Mamontovo koncertą nebuvo prasmės.

Reziumuokime: VIETOS NEĮGALIEMS ŽIŪROVAMS NEBUVO. MINUS.


Šventėje lankiausi tris dienas, nė karto nemačiau gestų kalbos vertimo negirdintiems šventės svečiams. Nežinau kur jie buvo jei buvo. Gal jų taip pat nemačiau kaip ir scenos ir joje vykusių pasirodymų. Dėl šio privalomo pritaikymo turėtų pakomentuoti žmonių su klausos negalia atstovai.

Atskirai noriu paminėti informacinę kampaniją lydėjusią šventę – tiek popierinėje, tiek el. versijoje, tentuose, plakatuose pasigedau informacijos kur ir kaip šventės infrastruktūra pritaikyta neįgaliems. Informaciniame leidinyje NEBUVO JOKIOS INFORMACIJOS apie automobilių statymo vietą, zonas neįgaliems žiūrovams stebėti renginius scenose, biotualetų įrengimo vietas. Kalbėti apie informaciją brailio raštu turbūt būtų jau netaktiška…

Pridedu nuo savęs kelis video fragmentus kaip “patogu” rateliais važiuoti Vilniaus gatve, judėti nuo Rotušės a. iki Kauno pilies zonos, atkreipkite dėmesį kaip “patogu” ir kokiomis “lengvatomis” aš naudojausi. Ponas, Vilčinskai Jūs teigiate, kad šventė neįgaliems buvo pritaikyta – tuomet ką Jūs atsakysite į tai kas pateikta šiame rašinyje? Ar tai pritaikymas?
Nebandykite prabilti apie tai, kad galbūt neįgaliems skirtus “gardus” užėmę žmonės galėjo būti taip pat neįgalūs – galbūt turėjo neįgaliojo pažymėjimą… Jau girdėjau šias nesąmones kalbant. Lazda turi 2 galus ir baus skaudžiai už tokius paistalus.


Pasiūlymas Jums “kreivarankiai” savivaldybėje – kadangi esu organizavęs ne vieną panašaus pobūdžio šventę, laisvai kalbu anglų, rusų kalbomis, galiu parengti informacinį leidinį įvairiomis formomis, komunikaciją išmanau geriau nei Jūs, žinau kaip tinkamai pritaikyti tokį renginį žmonėms su įvairiomis negaliomis sutiksiu PAREMTI KITŲ METŲ ŠVENTĘ prisidėdamas savo know-how MAINAIS Į PARTNERIO STATUSĄ šiam tinklaraščiui. Baisu?


Skaitytojų prašau įvertinti ar Jūsų nuomone ši šventė buvo pritaikyta neįgaliems. Jei buvote šventėje, matėte tai apie ką rašau, ar Jums pakanka mano pateiktos informacijos balsuokite – pritaikyta ar ne? Ačiū.

Ar Kauno gimtadienio 2019 šventė buvo pritaikyta žmonės su negalia?

REZULTATAI

Krauna ... Krauna ...

Pabaigoje skelbiu savo išvadą:

2 plius – įrengta aikštelė automobiliams ir užvažiavimai.
7 minus – nebuvo tinkamai įrengtų tribūnų ir wc.

NEĮGALAUS KAUNO GIMTADIENIS 2019 BUVO NEPRITAIKYTAS ŽMONĖMS SU NEGALIA!


Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.