Napoleono planai Kaune – neįgaliems pritaikytas paplūdimys Nemuno pakrantėje Žemuose Šančiuose

“Nemuno pakrantėje planuojama įrengti šiuolaikišką judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytą paplūdimį…” – taip šiandien rašo Kauno diena. Pamaniau balandžio 1-osios pokštas. Bet šiandien už lango balandžio 26 d. Ir tai ne pokštas.

Apie Napoleono poilsio ir rekreacijos zonos projektą girdėti jau kuris laikas. pastarosiomis dienomis paskelbus šio projekto detales sukruto Žemųjų Šančių bendruomenė nepritarianti tokiam jų gyvenamos vietos urbanizavimui. Nesu Žemųjų Šančių gyventojas (esu Aukštųjų), todėl susilaikysiu nuo aktyvaus įsitraukimo į šį procesą, bet tikrai palaikysiu kovojant su šia afera.

Tačiau mane suneramino tai, kad būtent šiandien Kauno m. savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vadovas Aloyzas Pakalniškis pradėjo kalbėti apie NEĮGALIUOSIUS! Kauno dienos publikacijoje jis teigia “„Labai svarbu, jog vandens pramogos būtų prieinamos visiems. Šiame paplūdimyje NEĮGALIEJI galės patekti prie pat vandens“.

Neįgaliems svarbu? Kokias vandens pramogas tvarkdarys Pakalniškis sugalvojo neįgaliems miestiečiams? Spėju čia bus sudaryta galimybė pasiskandinti net ir neįgaliems netekus vilties būti išgirstiems miesto valdančiųjų!

Nežinau džiaugtis ar verkti… Ne todėl, kad Žemųjų Šančių Nemuno paplūdimyje atsirastų takas neįgaliems iki pat vandens. Todėl, kad Pakalniškis prisiminė neįgaliuosius!

Kauno m. savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vadovas Aloyzas Pakalniškis
Kauno m. savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vadovas Aloyzas Pakalniškis

A. Pakalniškio “nuopelnai” neįgaliems miestiečiams ir svečiams

Prisiminkime ką šis miesto tvarkytojas padarė neįgaliems miestiečiams?

Žalgirio arenos neįgaliųjų diskriminacija – Pakalniškis iki šiol nepripažįsta, kad už savivaldybei priklausantį statinį yra atsakinga savininkė – savivaldybė. Pakalniškis nusišalino nuo problemos sprendimo kai į jį kreipėsi neįgaliųjų bendruomenės atstovai 2017 m. Žalgirio arenai neteisėtai pardavus neįgaliųjų vietas savo rėmėjams. Verdiktas – PAKALNIŠKIS “PADARĖ” NEĮGALIUOSIUS.

Kai miesto meras V. Matijošaitis partrenkė pėstįjį Šv. Gertrūdos g. ir Daukšos g. pėsčiųjų perėjos zonoje A. Pakalniškis po 2 dienų neįgaliems skirtą automobilio statymo vietą užtvėrė stulpeliais ir neįgalūs vairuotojai liko be jiems skirtos automobilio statymo vietos prie parduotuvės Šilas Šv. Gertrūdos ir Daukšos g. sankryžoje, senamiestyje. Ir tik po atkaklaus spaudimo ir raštų rašinėjimo įvairioms instancijoms (apie metus laiko) jis nusileido ir tyliai grąžino kelio ženklą “Neįgaliems skirta automobilio statymo vieta”. Verdiktas – PAKALNIŠKIS “PADARĖ” NEĮGALIUOSIUS.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba 2018 m. lapkričio 30 d. Kauno m. savivaldybės administraciją pripažino diskriminuojančia negalios pagrindu ir įpareigojo pašalinti diskriminuojančius veiksmus – įrengti STR atitinkantį įėjimą neįgaliems. Šiuo metu savivaldybės pastatas yra nepritaikytas į jį pakliūti neįgaliems miestiečiams ir svečiams savarankiškai. Miesto tvarkytojas A. Pakalniškis iki šiol nesugebėjo sumažinti nuolydžio laiptinėje todėl judantys rateliais arba kitų techninių pagalbos priemonių pagalba negali savarankiškai pakliūti į vidų, savivaldybėje neįrengta neregių vedimo sistema. Verdiktas – PAKALNIŠKIS “PADARĖ” NEĮGALIUOSIUS.

Tai tik trys pavyzdžiai kaip A. Pakalniškis “PADARĖ” neįgaliuosius ir nė vieno kaip jiems PADĖJO. Todėl atleiskit už mano netikėjimą, jog šis miesto tvarkytojas yra kompetentingas įrengti upės paplūdimį NEĮGALIEMS. Jis juos moka tik “DARYTI”.

Balandžio 30 d. Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje vyks šios fikcijos priešprojektinių pasiūlymų pristatymas kuriame būtinai sudalyvausiu ir pateiksiu kelis klausimus apie aplinkos pritaikymą neįgaliems tvarkdariui Pakalniškiui ir kitiems šios fikcijos “buldozeriams”. Tuomet matysim kas yra kas. Žinoma būtinai pasidalinsiu šia informacija

Dus daugiau.

Šaltinis

Kauno diena

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.