Nauja Žalgirio klubo strategija 2019-2023 metams. Ar padės neįgaliems?

Balandžio 11 d. Kauno Žalgirio klubo vadovas Paulius Motiejūnas ir Lean.lt vadovas Vidas Petraitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį kuria skelbiamas naujos klubo strategijos apimančios 2019 – 2023 metus įgyvendinimas. Naują veiklos planą kartu su klubo vadovybe rengė Lenas.lt valdymo specialistai.

Veiklos tikslu klubo vadovas laiko “veikti taip, kad bendradarbiavimo naudą pajustų visi”. Kas tie visi? Atsakymas – “Kaip pasakoja P.Motiejūnas, viena svarbiausių užduočių tapo siekis tapti efektyviai veikiančia sporto organizacija Lietuvoje, suteikiančia verslo partneriams ir klubo sirgaliams daugiausia vertės.”

Smagu girdėti, kad kalbama apie vertės kūrimą komandos sirgaliams. Vieni jų yra ir neįgalūs Žalgirio krepšinio klubo fanai kuriems ši vertė ypatingai vertinga. Tik ar naujieji valdymo specialistai iš Leans.lt sugebės paaiškinti klubo vadovams apie tai, jog įstatymų laikymasis, ne diskriminacija ir pagarbus elgesys su visais lankytojais ir yra socialiai atsakinga veikla apie kurią klubo vadovybė skelbia savo interneto svetainėje?

Taip pat pranešime spaudai yra kalbama apie šio susitarimo svarbą miestui. Juk miesto savivaldybė yra Žalgirio arenos savininkė. Klubo vadovas nurodo – „Kauno miestas į „Žalgirio“ organizaciją investuoja labai daug – ir prisidėdamas finansiškai, ir morališkai, ir savo paties – kaip sparčiai tobulėjančio miesto – pavyzdžiu…”. Jei vadovas pripažįsta, kad 725 000 eurų kasmetinė miesto injekcija klubui yra labai daug, tuomet ir klubas turėtų atsilyginti ne tik miestui, bet ir miestiečiams. Neįgaliems taip pat.

Klubo vadovas viešai polemizuodamas teigia, kad jo siekis – sėkmingai veikiantis klubas. Vadovas teigia, kad neįgalieji neišperka jiems skirtų vietų todėl klubas patiria nuostolius. Paskaičiuokime. Jei 105-ame sektoriuje (vienas iš 8 numatytų projekte) kuris ankščiau buvo skirtas neįgaliems lankytojams pastatyti amfiteatrinę tribūna įgaliems ir parduoti visas vietas (apie 60 vietų vietų) po 40 eurų, klubas gaus 2400 eurų pajamų. Pardavę neįgaliems 14 vietų šiame sektoriuje po 4 eurus klubas gaus 56 eurus pajamų. Neįgalūs klubo fanai atneša net 2344 eurų nuostolį viename sektoriuje. Jei padauginti iš jiems ankščiau skirtų 8 gausime išties didelį – 18 752 eurų nuostolį per vienas rungtynes. Tikrai didelis nuostolis – velniop tuos “klipatas”!

Tačiau ar vadovo minimas nuostolis patiriamas skiriant vietas neįgaliems Žalgirio sirgaliams vertas to ką praranda klubas diskriminuodamas neįgalius? Klubas praranda pasitikėjimą ir pagarbą, nes pelno siekimas neįgaliųjų sąskaita nurodo klubą esant ne miesto pasididžiavimu, o gėda. Taip gėda. Ir Kauno Žalgirio arena liks Kauno miesto gėda kol diskriminuos neįgalius Žalgirio krepšinio klubo sirgalius iš visos Lietuvos.

Reziumuokime – jei klubas skelbiasi būsiąs socialiai atsakingas bendradarbiaudamas su Lean.lt valdymo specialistais, vertina savininko (savivaldybės) indėlį į klubo sėkmės kūrimą tuomet klubui dera veikti konkrečiai ir atsakingai. Pirmiausia baigti diskriminuoti neįgalius klubo fanus – grąžinti nusavintas neįgaliems skirtas vietas ir pagalvoti kaip galėtų spręsti Statybos techninio reglamento pažeidimus padarytus projektuojant ir statant areną – įrengiant tik trečdalį privalomų vietų neįgaliems.

Šaltinis Žalgirio klubo interneto svetainė

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.