Kauno specialiosios mokyklos renovacija

Šiandien Kauno diena publikuoja straipsnį apie konkurentų kovą dėl Kauno specialiosios mokyklos renovacijos. Dvi bendrovės – UAB “Dengsta” ir UAB “Brosta” dalyvavo konkurse kuriame nugalėtoja paskelbta mažesnę darbų kainą pasiūliusi UAB “Dengsta”. Jos pasiūlyme darbai įvertinti 1,17 mln. eurų. Konkurentės, UAB “Brosta” pasiūlyme nurodyta šiek tiek didesnė 1, 39 mln. eurų.

Didesnę darbų kainą pasiūliusi bendrovė kreipėsi į teismą dėl per mažos darbų kainos. Jie aiškina paprastai – “Mes paskaičiavome kainas, paprašėme pirmos vietos laimėtojo pateikto turinio, sudėjome kainas ir radome neatitikimų. Neįmanoma už tiek padaryti. Pas juos sudėtos ne visai tos medžiagos, kurios numatytos projekte. Kitaip tariant, jie suskaičiavo ne tai, ką reikia. Jei reikia sudėti vienas medžiagas, jie nurodę kitas. Pavyzdžiui, baseine turi būti medžiagos, atsparios chlorui, negali būti cinkuotos, o pas juos sudėta tai, kas neatitinka reikalavimų. Tas pats yra ir dėl elektros instaliacijos. Taip bandyta kai kur sutaupyti, nors tai visiškai neatitinka specifikacijos ir projekto užduoties”, – “Kauno dienai” aiškino “Brostos” direktorius Valdas Karabinas.

Ar konkursą laimėjusios bendrovės pasiūlyta kaina atitinka projekto specifikacijas nustatys teismas. Įdomiau štai kas.

Įsigaliojus Statybos įstatymo 27 str. pataisoms, statybą leidžiantis dokumentas laikomas išduotų ir galiojančiu tik tuo atveju, jei jo duomenys įregistruoti ir viešai paskelbti informacinėje sistemoje “Infostatyba”. Visuomenei atveriami duomenys apie statybą leidžiančius dokumentus kurių išdavimo procedūros pradėtos nuo 2019 m. sausio 1 d.

Pabandžius įvesti Kauno specialios mokyklos adresą į Infostatybos duomenų bazę siekiant patikrinti ar yra pateiktas suderinimui rekonstrukcijos projektas rezultatas – tuščia. Objekto tokiu adresu nerandama. Paaiškinti galima tik dvejopai – arba projektas neskelbiamas Infostatyboje arba jis pradėtas derinti iki 2019 m. sausio 1 d. todėl jis nerodomas laisvai.

Nerimą kelią tai, kad šio objekto rekonstrukcija gali tapti interesų kovos lauku dėl ko nukentės auklėtiniai ir kiti neįgalieji. Jei Kaune yra galimybė įrengti neįgaliems moksleiviams ir kitiems žmonėms su negalia aktualų paslaugų kompleksą tuomet kodėl dėl jo ginčijamasi teisme? Kodėl savininkas – miesto savivaldybė negali viešojo pirkimo procedūrų atlikti kruopščiai ir skaidriai, kad nekiltų tokių teisinių ginčų dėl kurių nukentės neįgalieji?

Nors sprendimą užginčijusi bendrovė teigia, kad darbų užbaigimas dėl jų laikino sustabdymo nevėluos tačiau tokie pareiškimai kelia abejones, nes ten kur pešasi du, šį kartą trečias, neįgalūs vaikai, pralaimės.

Pateiktas užklausimas LŽNAPA (Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacija) atstovams ir Kauno vicemerei R. Šnapštienei dėl šio objekto rekostrukcijos suderinimo su neįgaliaisiais.


Papildyta balandžio 3-čią dieną

Į pasiteiravimą atsakė Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos vadovė Nijolė Milkevičienė. Ji nurodė:

Projektas pateiktas suderinimui portale www.infostatyba.lt 2018 m. rugpjūčio 8 dieną
Projektuotojas – UAB Konsulta

Numatyta įrengti:

  • Viena automobilio stovėjimo vieta neįgaliems, kai automobilių saugykloje yra iki 15 vietų;
  • Ženklininimą;
  • Liftus;
  • Tarp durų pagrindinių varčių praėjimą ne mažesnį nei 85 mm.;
  • Baseine pritaikomi san. mazgai, persirengimo vietos;
  • Numatyta įrengti mobilų keltuvą nuleidžiantį neįgalų asmenį į baseino vonią;
  • Visuose aukštuose įrengti san. mazgus pritaikytus žmonėms su negalia;
  • Įrengti įspėjamuosius paviršius.

Šaltinis – Kauno diena.

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.