Kauno prieinamumui įvertinti du ženklai: “It`s #discriminastic!” arba “It`s #kaunastic!”

Kaunas atsinaujina, Kaunas plečiasi, Ir Kaune galima gyventi, It`s #kaunastic!. Tai tik keli šūkiai kuriais Kaunas pristato save viešai. Jie skamba masinės informacijos priemonėse, viešose vietose bei kartojami miesto valdžios atstovų. Žinoma kiekviena tokia žinutė turėtų būti paremta faktais, nes tik taip savivaldybės viešųjų ryšių komandos pranešimai netaps melu ar dezinformacija bei atspindės realią situaciją.

Kaunas – “kaunastic” ar/ir “discriminastic”?

Be aiškios klaidos, ir orientacijos į atvykstančius svečius iš užsienio, ši formuluotė turi ir emocinę išraišką – aliuziją į šūkį “fantastika” (fantastic) kartojamą susižavėjus kuo nors. Be abejo yra kuo žavėtis ir Kaune, tačiau kaip ir kiekvienas miestas, taip ir šis turi trūkumų. Apribojimai su kuriais susiduria žmonės judantys neįgaliojo rateliais ar kitų techninių pagalbos priemonių pagalba yra vienas iš faktorių kuris nurodo į Kauno diskriminaciją.

Todėl nusprendžiau vietas kuriomis Kaunas didžiuojasi, aplankyti ir pažymėti – Kauno savivaldybės ženklu “It`s #kaunastic!” arba priešinga ženklo versija “It`s #discriminatic!”. “It`s #kaunastic!” reikš, jog nesuklysta, vieta pritaikyta ir žmonėms su negalia, o “It`s #discriminatic!” reikš, jog Kaunui nėra kuo didžiuotis, nes vieta, statinys, paslauga diskriminuoja žmones su negalia.

Toks ženklinimas ateityje padės orientuotis ir užsienio svečiams su negalia kurie atvyksta į laikinąją sostinę. Taip pat, tai taps aktualu 2022 metais Kaunui tapus Europos kultūros sostine, nes tikimasi sulaukti itin daug svečių kurių tarpe bus vyresnio amžiaus žmonių, svečių su įvairiomis negaliomis kuriems reikės informacijos apie miesto pritaikymą jų poreikiams.

Taip ženklai “It`s #kaunastic!” arba “It`s #discriminatic!” padės sužinoti ar vieta prieinama visiems.

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.