Kauno Hanza dienos 2019. Įgalus Kaunas švęs gimtadienį. O neįgalus?

Artėjantį savaitgalį Kaunas švęs gimtadienį – vėl 3 dienas Kauno senamiestyje griaudės Kauno Hanza dienos. Iki šiol nesidomėjau šia švente, nes buvau tikras, jog ji ne man, ne neįgaliems. Nes neįgaliems ten pakliūti neįmanoma dėl įvairiausių kliūčių – nėra galimybės privažiuoti automobiliu, wc plačiomis durimis, pakylos nuo kurios galėtume stebėti reginį, o ne priekyje stovinčių sėdynes, nelygi kelio danga kuria nepravažiuosi rateliais, laiptai, pakopos ir kitos kliūtys.

Tačiau šiemet mano ketinimai pasikeitė. Priežastis labai svari – kad jau Kaunas pirmą kartą pabandė 2018 m. Kalėdų eglutės įžiebimo šventės renginį pritaikyti neįgaliems, tuomet gal ir į gimtadienį pakvies? Prieš kelias savaites sulaukiau skambučio iš įmonės kuri laimėjo gimtadienio šventės organizavimo konkursą. Su manimi susisiekęs įmonės “Medusa Concert” atstovas pakvietė susitikti ir aptarti galimybę šią šventę pritaikyti neįgaliems miestiečiams ir svečiams.

Bendradarbiavimas su rengėjais

Pasirodo savivaldybės administracija jiems davė mano telefono numerį ir nurodė pasikonsultuoti dėl pritaikymo. Apsidžiaugiau, nes šį kartą man nereikėjo priminti ir priekaištauti. Pamaniau pagalvota iš anksto ir apie neįgalius. Susitikome Rotušės aikštėje su “Medusa Concert” ir savivaldybės atstovais. Aptarėme kur bus pastatyta tribūna neįgaliems, kur wc, kur bus galima privažiuoti ir pastatyti automobilį.

Toliau nuvykome iki kitos renginio vietos – Kauno pilies zonos kurioje taip vyks koncertai ir kiti renginiai. Ir čia radome sprendimus – kur pastatyti automobilius, kur bus įrengta tribūna neįgaliems, kaip sutvirtinti kelio atkarpą vedančią pieva link tribūnos, kur bus wc, kurioje vietoje reikia mobilių pandusų. Netgi pafantazavau apie galimybę sujungti greta numatytas pastatyti neįgaliųjų ir VIP svečių tribūnas. Juk tai būtų šiuolaikiško ir atsakingo požiūrio pavyzdys. Tiesa organizatoriai iš “Medusa Concert” ir savivaldybės atstovas tam nepritarė – pripažino, kad tai įdomi ir drąsi idėja, bet nusprendė, kad Kauno gimtadienio VIP svečiai dar nepasiruošę tam.

Viską aptarę ir apžiūrėję sutarėme, kad organizatoriai parengs pritaikymo neįgaliems darbų ir reikalingų įrengimų sąmatą ir pateiks ją savivaldybei.

Paaiškėjo, kad Kauno savivaldybės administracija skelbdama konkursą Hanza dienų organizavimo paslaugai pirkti, sąlygose NURODĖ, kad šventė turi būti pritaikyta žmonėms su negalia.Deja konkurso nugalėtojas “Medusa concert” į pareigą pritaikyti šventę neįgaliems pažiūrėjo aplaidžiai, todėl nenumatė tam biudžete lėšų ir atitinkamai nepridėjo prie pasiūlytos paslaugos kainos. Tai nustebino, bet kadangi dalyvavo savivaldybės atstovas, sutarėme, kad savivaldybė papildomomis lėšomis prisidės ir Kauno gimtadienį švęs ir neįgalūs miestiečiai bei svečiai.

Rezultatai

Deja, bet mano entuziazmas buvo per ankstyvas – vakar, gegužės 16 d. “Medusa Concert” informavo, kad savivaldybei pateikta pritaikymo neįgaliems sąmata buvo atmesta – Kauno m. savivaldybės administracija NERADO 3500 € sumos reikalingos padengti pritaikymo išlaidas. Taip gimtadienį švęs tik Įgalus Kaunas, o neįgalūs miestiečiai ir toliau bus diskriminuojami. Sunku patikėti, kad meras V. Matijošaitis randantis keliasdešimt milijonų eurų Nemuno salos projektams NERADO 3500 €, kad miesto gimtadienį kartu su visais švęstų ir neįgalūs miestiečiai.

Tikrai išbandysiu pats – nusprendžiau parengti video reportažą apie kliūtis kurios neleido miesto gimtadienyje sudalyvauti neįgaliems. Užfiksuosiu visus diskriminuojančius veiksmus ir aplinkybes ir būtinai pateiksiu skundą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai įvertinti ar tai nėra diskriminacija negalios pagrindu.

Todėl kitą savaitę bus daugiau apie ĮGALAUS KAUNO, ŠIUOLAIKINĖS, EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖS GIMTADIENĮ!

2 dalis – Patikslinimas

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.