Kaunas be kliūčių! KEKS2022 seminaras ir praktiniai mokymai Kaune

Gruodžio 19 d. KEKS2022 komandos kvietimu Kaune lankėsi organizacijos iš Lenkijos Polska Bez Barier atstovai. Tai nepelno siekianti organizacija kurios nariai supažindina su negalios koncepcijomis, moko įgalią visuomenės dalį suprasti negalią ir bene svarbiausia siekia “paskiepyti” nuo baimės “užsikrėsti negalia”!

KEKS2022 biure Kaune vyko vienos dienos seminaras ir praktiniai mokymai į kuriuos buvo kviesti miesto architektai, savivaldybės ir NVO sektoriaus atstovai. Su malonumu praleidau laiką kartu su svečiais kurių tarpe buvo keli judantys vežimėlio pagalba. Keitėmės patirtimi ir informacija kuri neabejotinai reikšminga ir svarbi tiems kurie kuria miesto infrastruktūrą bei viešąsias paslaugas. Tai architektai ir savivaldybės socialinių paslaugų skyriaus specialistės kurios net 3 dalyvavo šiame seminare. Tiesa tik teorinėje dalyje, iki pietų, nes po jų, į praktinius mokymus jos jau negrįžo…

Apmaudu, nes būtent čia ir buvo pasiūlyta galimybė įgaliems išbandyti tai ką realybėje patiria judantis rateliais, neregys ar negirdintis. Ribojimai kuriuos patiria žmonės su įvairiomis negaliomis yra konkreti ir asmeninė patirtis kurią “suprasti” neįmanoma. Ją reikia patirti. Būtent tai ir pavyko pasiūlyti svečiams – atsisėsti į vežimėlį ir bandyti judėti juo, užsirišus akis tapti tuo kurį veda vedlys ir paskui tapti juo ir vesti neregį, susipažinti su įvairiomis techninės pagalbos priemonėmis.

Šie praktiniai išbandymai atskleidė tas patirtis įgaliems mokymų dalyviams su kuriomis neįgalūs gyvena kasdien. Tai be abejonės gali tapti atidesnio ir aktyvesnio bendradarbiavimo pagrindu tarp įgalios ir ne visuomenės dalių.

Tik vienas bet. Kad tai patirti, sužinoti, ir norėti veikti siekiant glaudesnio dialogo reikėjo būti šiuose mokymuose. Deja savivaldybės socialinių paslaugų skyriaus atstovės nusprendė, kad jos viską žino ir nedalyvavo praktinių mokymų dalyje. Tiesa viena jų paprašė mano vizitinės kortelės teigdama, kad labai nori bendradarbiauti. Bendradarbiavimas tuo ir baigėsi – savosios ji neturėjo todėl kas tai per ponia taip ir nesužinojau :).


Kaunas pilnas negalios!

Ačiū KEKS2022 už “superinę” patirtį ir dialogą!

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.