Įvairovės chartija – 1:0 pralaimi Kaunas, ne tas Vieningas

Įvairovės chartija Kaune

Liepos 24 Vilniaus savivaldybė paskelbė, jog pasirašė Įvairovės chartiją ir taip prisijungė prie Lietuvos įmonių ir organizacijų įsipareigojusių užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje nepriklausomai nuo asmens amžiaus, lyties, negalios, rasės, etninės kilmės ar tautybės, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei religinių įsitikinimų. Prie šios chartijos jau prisijungę Lietuvos bankai – Swedbank, SEB, didžiosios Lietuvos verslo įmonės Bitė, Nasdaq, Philip Moris ir pan.

Ar Kauno valdžia pasirengusi tokiam išbandymui?

Priežastys tokiam žingsniui tikrai yra.

Pirma – Kaunas nuolatos bando aplenkti sostinę. Tokie bandymai kartojasi įvairiose srityse – nuo įvairių ekonominių-socialinių rodiklių iki gatvės žymėjimų.

Antra – Kauno valdžia nuolatos komunikuoja savo veiklos skaidrumą ir socialinę atsakomybę. Išleisdama apie milijoną eurų per metus viešiems ryšiams ir komunikacijai jie privalo turėti turinio, t.y. informacijos kurią būtų galima skelbti.

Tokia informacija tampa įvairūs įvykiai, planai ar idėjos. Dažnai tokie miesto valdžios bandymai baigiasi nesėkmingai – pavyzdys priešrinkiminis mitas apie augančią Kauno populiaciją. Pakako patikrinti statistikos departamento duomenis ir yla išlindo iš maišo – merijos viešųjų ryšių komanda melavo ir klastojo duomenis. Toks pavyzdys byloja apie neatsakingą komunikaciją, juk taip apgaudinėjami rinkėjai. Praėję rinkimai parodė, kad tokie mitai veikia – valdantieji su laukė daugumos miestiečių palaikymo.

Kodėl Įvairovės chartija?

Atsakymas akivaizdus – jei kuriamos fikcijos ir falsifikuojami duomenys, miesto valdžia elgiasi neatsakingai. Arba kitaip – Kauno m. savivaldybės administracija vykdo socialiai neatsakingą politiką. Dar vadinama Žaliąja politika, ji yra privalomas šiuolaikinės savivaldos atributas. Juk atsakomybė už duotus pažadus, žodžio ir poelgio vienovė įtikina rinkėjus, jog tokia valdžia verta pasitikėjimo. Todėl, kad ji vykdo tai ką pasiūlė rinkimų metu – socialiai jautrią ir atsakingą politiką. Taip Žalioji arba Socialiai atsakinga politika yra privalomas savivaldos atributas. Vilniaus savivaldybės administracija tai suprato ir prisiėmė papildomus įsipareigojimus.

Ar Vieningo Kauno valdoma miesto valdžia išdrįs prisijungti prie Įvairovės chartijos?

Manau, jog toks žingsnis nebus žengtas, nes Kaune dominuoja verslo interesai. Verslas tai – nauda savininkui. Toks požiūris yra Kauno tapatybė. Remdamasi tokia nuostata veikia Kauno valdžia. Ne viena vieša publikacija apie Vieningo Kauno atstovų viešų ir privačių interesų sumaišymą jau paskelbta. Lyderis šiame reitinge miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Todėl netikiu, jog toks lyderis galėtų veikti skaidriai miesto labui.

Savininkas dirba sau, o vadovas tiems kurie jį samdo – toks skirtumas tarp savininko ir vadovo. Iš to kas vyksta su miesto meru, akivaizdu, jog jis dirba ne miestui. Todėl Įvairovės chartija Kaunui negresia. Nes čia įvairovė netoleruojama – Kaune apstu diskriminacijos lyties, rasės, tautybės, ir negalios pagrindu.

Mano prielaidos neparemtos jokia faktine informacija – į miesto administraciją nesikreipiau ir jų komentaro neprašiau. Manau, jog tai tuščias laiko švaistymas. Miesto administracija, nesugeba pritaikyti įėjimo į polikliniką žmonėms su negalia, mano, kad neverta skirti kelių tūkstančių eurų žmonių su negalia įėjimui į savivaldybę, nesilaiko įstatymų ir neužsitraukia už tai nuobaudų. Tai visagaliai, kuriems silpnesni tik įrankis jų interesams tenkinti.

Todėl būtina, jog Įvairovės chartija būtų pasirašyta ir Kaune. Mes privalome to reikalauti.

Šaltiniai

Vilniaus miesto savivaldybė
Įvairovės chartija


Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.