Apie projektą


Į GALIĄ PER NEGALIĄ

Šis projektas tai atsakas tiems kurie nenori matyti neįgalios visuomenės dalies.

Kaunas, antras pagal dydį Lietuvos miestas kelia sau itin ambicingus tikslus – tapti ekonominiu regiono lyderiu, pritraukti investicinius projektus, tapti Europos kultūros sostine 2022 metais.

Tokie tikslai įpareigoja elgtis atsakingai ir supratingai. To tikimasi iš miesto vadovų, miestiečių, visų kurie veikia sutelktinai siekdami šių tikslų.

Tačiau patirtis rodo, kad pagarbos ir tarpusavio supratimo bendruomenėje trūksta labiausiai. Be empatijos neįmanoma suprasti tų dėl kurių stengiamės. XXI a. pabaigoje dar atsiranda tokių kurie iki šiol mano, kad neįgalūs žmonės yra tik liekanos teršiančios aplinką. Dažniausiai pasitaikantis neįgalaus žmogaus stereotipas – išmaldos ir išlaikymo prašantis, savimi negalintis pasirūpinti žmogus. Tai netiesa. Tai sovietinių laikų atgyvena kuri deja dar išsikerojusi ir šiuolaikinėje visuomenėje.

Užtikriname Jus, kad taip nėra. Žmonių su neįgalia tarpe yra daug mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto žmonių kurie savo veikla garsina mūsų visų šalį. Lankydamiesi ne vienoje Kauno viešo maitinimo įstaigoje nepagalvojate, jog ji priklauso tam kurį laikote nieko negalinčiu.

Negalia ne liga. Tai riboto mąstymo rezultatas, tai kliūtys kurių be pagalbos dažnai negali įveikti žmonės su negalia. Neįgaliais juos paverčia laiptai, slenksčiai, per aukštai pritvirtintos rankenos ir kitos smulkmenos apie kurias įgali miesto visuomenės dalis net nesusimasto. Žmonės su negalia nesupranta kodėl žiūrėdami į juos įgalieji mato trūkumus, o ne galimybes. Visi mes tokie patys žmonės tik atrodome, judame, matome, girdime ir mąstome skirtingai.

Todėl šiuo projektu norime padėti Jums suprasti kas mus skiria – kokios kliūtys yra neįveikiamos žmonėms su negalia ir kuo galime padėti vieni kitiems.

Pakaks kovoti, konkuruoti, lenktyniauti, metas draugauti!

Pasidalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.